دریافت مجوز تاسیس آموزشگاه زبان

دریافت مجوز تاسیس آموزشگاه زبان

از دورانی که دانستن زبان انگلیسی و زبان‌های دیگر نوعی فخرفروشی و نشانه باکلاسی به حساب می‌آمد؛ دور شده‌ایم و دیگر کمتر کسی هست که احتیاجی به بلد بودن حداقل یک زبان اضافه‌تر از زبان مادریش نداشته باشد. چه برای سفرهای خارجی، چه برای مطالعه منابع مطالعاتی و… باید زبان‌های خارجی را بلد باشیم.

این موضوع باعث می‌شود فرصت بی‌نظیر شغلی برای افرادی به وجود بیاید که می‌توانند آموزشگاه‌های زبان تاسیس کنند. گرفتن مجوز تاسیس آموزشگاه زبان کار سختی نیست و با خواندن مطلب تهیه شده توسط یکیتا، به راحتی با روند انجام کارها و مراحل گرفتن مجوز تاسیس آموزشگاه زبان آشنا می‌شوید.


 

1- ثبت آموزشگاه:

شاید به خاطر وجود تعداد زیادی از شرکت‌های ثبت و تبلیغ‌های فراوانشان، به این فکر بیفتید که باید قبل از هر چیز نام برندتان را ثبت کنید. اما قبل از هر اقدامی برای ثبت و تاسیس آموزشگاه زبان، باید از نهادهای مربوطه مجوز تاسیس را دریافت کنید.

 

1-1- نهاد مربوطه:

اگر قرار است آموزشگاهتان در حیطه کودکان و نوجوانان فعالیت کند؛ باید از وزارت آموزش و پرورش مجوز دریافت کنید و در غیر این صورت، باید به سراغ وزارت علوم بروید. البته اگر قرار نیست برند مستقلی داشته باشید و می‌خواهید نمایندگی یکی از آموزشگاه‌ها را دریافت کنید؛ احتیاجی به این کار ندارید.

 

1-2- چرا باید مجوز بگیریم؟

علاوه بر اینکه نداشتن مجوز غیرقانونی است و عواقب احتمالی در پی دارد؛ با گرفتن مجوز می‌توانید تبلیغ بهتری برای آموزشگاهتان بکنید. وقتی یک آموزشگاه زبان مجوز تاسیس دارد؛ یعنی وزارت بر آن نظارت می‌کند. در نتیجه قیمت‌ها با نرخ مصوب هستند و کیفیت کار آموزشگاه زبان بالاتر است. مدرک آن هم معتبرتر از سایر آموزشگاه‌هاست.


 

 

2- چطور پروانه تاسیس آموزشگاه زبان بگیریم؟

برای گرفتن پروانه تاسیس آموزشگاه، باید مراحل خاصی را پشت سر بگذارید و شرایط کسب مجوز را داشته باشید. این شرایط و مراحل به ترتیب زیر هستند:


 

2-1- فرد صاحب امتیاز:

اولین قدم این است که فردی که می‌خواهد صاحب امتیاز موسسه یا آموزشگاه باشد؛ شرایط مورد انتظار را دارا باشد. از جمله اینکه حداقل مدرک لیسانس داشته باشد؛ حداقل سه سال سابقه کار در موسسات مورد تایید داشته باشد؛ حداقل 28 سال سن داشته و تبعه جمهوری اسلامی ایران باشد. مثل شرایط استخدام برای هر کجای دیگر، باید گواهی سوء پیشینه و سلامتی هم داشته باشید. بعد از اینکه صلاحیت شما توسط شورای نظارت احراز شد؛ نوبت به مراحل بعدی می‌رسد.

 

2-2- محل آموزشگاه:

خود محل تاسیس آموزشگاه هم باید مجوز داشته باشد. علاوه بر اینکه محل در جذب شاگردان بسیار مهم است؛ برای کسب جواز تاسیس یک آموزشگاه زبان؛ اول باید محل تشکیل آن مورد تایید باشد. شرایط ویژه ای برای محل آموزشگاه در نظر گرفته شده؛ مثل متراژ، امکانات، اجاره و… که باید توسط نیروی انتظامی تایید شوند.


این مطلب را هم از دست ندهید: چطور آموزشگاه تاسیس کنم؟

3- انتخاب نام:

شاید به نظرتان کار ساده‌ای بیاید؛ اما انتخاب یک نام خوب و مناسب برای آموزشگاه زبانی که تاسیس می‌کنید؛ اهمیت فراوانی دارد. نام های مناسب قبلا رزرو شده‌اند و باید خیلی خلاقیت به خرج دهید که بتوانید نامی انتخاب کنید که هم زیبا و بامسما باشد و هم در ذهن‌ها بماند. علاوه بر اینکه نام انتخابیتان باید مورد تایید شورای نظارت قرار بگیرد.


4- دریافت مجوز:

بسته به اینکه برای کدام گروه سنی می‌خواهید آموزشگاه را تشکیل دهید؛ یعد از گرفتن تاییدیه انتظامی باید به سراغ وزارت مربوطه بروید. اگر آموزشگاهتان مخصوص کودک و نوجوان است؛ به وزارت آموزش و پرورش مراجعه کنید و در غیر این صورت سراغ وزارت علوم بروید.

بین سه تا شش ماه بعد از ارائه مدارک لازم و پر کردن فرمهای مربوطه، پروانه تاسیس آموزشگاه شما صادر خواهد شد.

 

5- بعد از دریافت مجوز چه اتفاقی میقتد؟

حالا که پروانه تاسیس آموزشگاه را در اختیار دارید؛ باید یک مدیر مناسب برای مرکزتان انتخاب کنید که کار نظارت و مدیریت آموزشگاه را بر عهده داشته باشد. این مدیر باید مورد تایید شورای نظارت باشد.

علاوه بر مدیر، همه افرادی که قرار است در این محل کار کنند؛ باید صلاحیتشان توسط مراجع ذیصلاح تایید شده باشد.


 

اگر در فکر این هستید که یک آموزشگاه زبان تاسیس کنید؛ حتما باید از متدها، تبلیغات و مربیانی استفاده کنید که جذابیت زیادی داشته باشند. در غیر این صورت؛ با همه‌گیر شدن صفحات مجازی آموزش زبان، سود چندانی نخواهید کرد. می‌توانید از مطلب زیر هم کمک بگیرید: متن تبلیغاتی برای تدریس

نظرات کاربران

  • sms
  • sentiment_very_dissatisfied share visibility favorite_border

اپلیکیشن یکیتا | دانلود کنید