الزام شاپرک به دریافت «ای‌نماد بدون ستاره» برای کسب‌ و کارهای خرد

مرکز توسعه تجارت الکترونیک در راستای ساده‌ سازی فرایند کسب نماد اعتماد الکترونیکی برای کسب  ‌و کارهای خرد که تراکنش ماهانه کمتر از ۵۰ عدد و ۵۰ میلیون تومان دارند، «ای نماد بدون ستاره» را راه ‌اندازی کرده که صرفا با احراز هویت و دامنه اجرا می‌شود.  پس از اعلام شاپرک مبنی بر الزامی شدن آی ‌نماد برای تمامی کسب ‌و کارها، صنعت تجارت الکترونیک کشور با چالشی تازه رو به رو شد. بسیاری از کارشناسان این حوزه اعتقاد داشتند الزام ای ‌نماد برای مشتریان پرداخت‌ یارها موجب انحصار گرایی، از بین رفتن شفافیت و در نهایت قتل اکوسیستم نوآفرینی خواهد شد.

از همین روی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در پی درخواست‌های مکرر بخش خصوصی برای اعطای تسهیلات ویژه به کسب ‌وکارهای مجازی خرد و نوپا، به سمت بهینه ‌سازی الزام ای ‌نماد برای پرداخت‌ یارها حرکت کرد. در همین راستا فرآیند { ای‌نماد بدون ستاره} برای کسب ‌و کارهای خرد و نوپا در قالب سند باکس راه‌اندازی شد. طبق جرئیات اعلام شده از این طرح، ای‌نماد بدون ستاره فرآیند ساده شده‌ای از نماد اعتماد الکترونیکی است که صرفا با احراز هویت و دامنه، طراحی و پیاده سازی شده است.

چه افرادی باید ای ­­نماد ستاره ­دار بگیرند؟

منظور از کسب‌ و کار خرد در این طرح، کسب‌‌ و کاری است که تعداد تراکنش‌‌های آن در ماه کمتر از ۵۰ عدد و مجموع مبلغ تراکنش‌های آن در ماه کمتر از ۵۰ میلیون تومان باشد. لازم به ذکر است در صورتی که تعداد یا مجموع مبلغ تراکنش‌‌های اشخاص حقوقی از محدودیت‌‌های تعیین‌ شده بیشتر شود، این افراد موظفند ظرف ۱۰ روز نسبت به طی مراحل کامل اعطای آی‌نماد و تبدیل به ای‌نماد ستاره دار اقدام کنند. تعرفه آینماد بدون ستاره مبلغ سالانه مبلغ ۵۰ هزار تومان و کمتر از یک‌ سوم تعرفه ای‌نماد ستاره‌ دار است.

پس از دریافت ای‌نماد و با توجه به الزام کد رهگیری مالیاتی برای دریافت درگاه پرداخت، دریافت کد رهگیری مالیاتی بدون نیاز به مراجعه یا ورود اطلاعات جدید، به صورت برخط (آنلاین) قابل انجام خواهد بود. با انتخاب متقاضی امکان ارسال اطلاعات از جمله کد رهگیری مالیاتی و انتقال به صفحه ویژه هر یک از شرکت‌­های پرداخت‌یار که قبلا زیر ساخت‌‌های لازم را ایجاد و به پنجره واحد تجارت الکترونیکی متصل شده‌‌اند، وجود خواهد داشت.

منبع: avalfars.ir

برچسب‌ها: بدون برچسب

افکارتان را باما در میان بگذارید

اطلاعات شما پیش ما امن هست، آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!