آموزش‌های سازمانی؛ چرا و چگونه؟!

آموزش‌های سازمانی؛ چرا و چگونه؟!

 

اگر خواهان یک تجارت موفق هستید باید تاثیر نیروهای آموزش دیده و حرفه‌ای را بر موفقیت مجموعه جدی بگیرید. دوستی می‌گفت ترجیح می‌دهم نیروهای با انگیزه و اخلاق مدار استخدام کنم و به آن مهارت کار کردن بیاموزم نه نیرویی که مهارت دارد اما نه انگیزه دارد و نه اخلاق!

متاسفانه در ایران اکثر کسب و کارهای کوچک و چه بسا کسب و کارهای بزرگ به دلیل کمبود بودجه برنامه‌های آموزشی کارکنان را از بودجه خود حذف می‌کنند. و خیلی دیگر از کسب و کارها دوره‌های آموزشی را به دلیل این که وقت نیروهایشان را می‌گیرد کاملا کنار می‌گذارند. اگر می‌خواهید کسب و کارتان همیشه موفق باشد این اشتباه را نکنید.

اگر نیروی کار شما آموزش‌های ضعیف و نا کار آمد داشته باشد سطح انگیزه و پیگیری بسیار پایین‌تری در کارش خواهد داشت. پس از این اتفاق کارمند بیشتر تمایل پیدا می‌کند که شرکت را ترک کند و به جایی برود که بتواند سطح مهارت خود را افزایش دهد.

 

آموزش سازمانی؛ چرا و چگونه

به نکات و دلایل زیر نگاه بندازید تا متوجه اهمیت آموزش سازمانی برای کارمندانتان باشید.

چرا آموزش سازمانی مهم است؟

رشد شخصی

اکثر افراد تمایلی ندارند در جایگاهی مشغول شوند که امکان رشد در آن وجود ندارد و تا آخر عمر در همان وضعیت در حا بزنند. در عوض، یک کارمند هنگامی که احساس کند در حال انجام یک کار ارزشمند است با حساسیت و دقت بیشتری وظیفه‌اش در شرکت و یا سازمان را به سرانجام می‌رساند. امید پیشرفت در یک شرکت هم به همین منوال باعث می‌شود تا نیروی انسانی سخت‌تر کار کند و به دنبال گرفتن فرصت‌های شغلی بهتر و رشد در مجموعه باشد.

وقتی شما کارمندانتان را با سلاح آموزش مجهز می‌کنید در حقیقت به آنان کمک کرده‌اید تا یک وظیفه را بهتر انجام دهند و این پیام را به طور غیر مستقیم رسانده‌اید که شما در حال آماده‌سازی برای مسئولیت‌های بیشتر در آینده هستید.

گاهی هم آموزش یک مهارت جدید باعث می‌شود نه تنها در محیط کار بلکه در زندگی شخصی هم احساس بهتری به وجود بیاید و همین امر موجب کاهش استرس و اخلاق بهتر در کارمندان شما شود. آموزش یک زبان جدید و یا کار کردن با یک فناوری جدید از این نوع آموزش‌ها به شما می‌روند.

بهره‌وری بیشتر

افرادی که یک مجموعه از آموزش‌های مرتبط به هم دیده‌اند رضایت شغلی بالاتری از سایرین دارند. این کارکنان بخاطر احساس ارزشمندی و توانمندی بالایشان تلاش بیشتری برای تولید یه خلاقیت، خدمت یا محصول از خودشان نشان ‌می‌دهند. علاوه بر این اگر کارمندان شما سطح مهارتی گسترده تری داشته باشند توانایی برعهده گرفتن مسئولیت‌های بیشتری را خواهند داشت. در چنین شرایطی اگر یکی از کارمندان شما مرخصی باشد یک نیروی جایگزین برای او خواهید داشت.

کارمندان شما اگر سطح مهارتی کافی برای انجام کارشان نداشته باشند ممکن است کار خود را هر روز به تعویق بی‌اندازند. پس فراهم کردن فرصت آموزشی برای کارمندان شما نه تنها آنان را از کارهایشان عقب نمی‌اندازد بلکه به آنان انرژی بیشتری برای انجام امورشان می‌دهد.

اهمیت آموزش سازمانی

حفظ نیروی انسانی

کسب کارهای کوچک اغلب نگران این هستند که نیروی کاریشان با یاد گرفتن یک مهارت جدید از شرکت استعفا دهد و به همین علت در برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارمندانشان سستی می‌کنند. این یک باور اشتباه است. چرا که کارمندانی که در حال آموزش مهارت هستند مدت بیشتری در شرکت می‌مانند. شما به عنوان مدیر یک مجموعه با برگزاری دوره‌های آموزشی کارمندانتان را بیشتر درگیر کارشان می‌کنید.

در زندگی روزمره در نظر بگیرید که شیشه‌های منزلتان را می‌خواهید با یک شیشه عایق و چند جداره عوض کنید یا تمام نورپردازی منزل را کم مصرف کنید. این کار ممکن است در ابتدا بسیار پر هزینه در نظر بیاید اما در عرض یک سال با صرفه جویی در انرژی این پول به شما بازخواهد گشت.

صرف هزینه برای برگزاری یک کارگاه آموزشی سازمانی ممکن است در وحله اول بسیار پر هزینه بنظر بیاید اما شما با این کار چنان انرژی‌ای به کارمندانتان تزریق می‌کنید که با افزایش بهره‌وری هزینه‌ها به شما برخواهد گشت.

خلاصۀ کلام

به طور خلاصه می‌توان گفت اموزش سازمانی مهم است چرا که کارمند شما با آموزش دیدن مهارت‌های جدید کارها را بهتر و سریع‌تر انجام خواهد داد. احساس ارزشمند بودن که در او ایجاد شود خلاقیت و وفاداری بیشتری نسبت به مجموعه پیدا خواهد کرد. پس آموزش نیروی انسانی نه تنها باعث استعفا نمی‌شود بلکه عزم او را برای کار در مجموعه شما راسخ‌تر می‌کند./منبع

در این مقاله به چرایی و ضرورت آموزش سازمانی اشاره کردیم و در مقاله بعدی به این پرسش پاسخ خواهیم داد که چطور آموزش سازمانی را اجرا کنیم؟

نظرات کاربران

  • sms
  • sentiment_very_dissatisfied share visibility favorite_border

اپلیکیشن یکیتا | دانلود کنید