9 نکته مهم برای آموزش آنلاین

آنچه که هر معلم آنلاین باید بداند

اگر به فکر ورود به حرفه معلمی به صورت آنلاین هستید، ممکن است بخواهید قبل از شروع کار، چند بایدونباید بخوانید. در اینجا لیستی از 9 نکته آورده شده است که می‌تواند در زمان شما صرفه‌جویی زیادی کند و به‌عنوان یک معلم آنلاین به شما یک شروع عالی بدهد.

1)     آموزش آنلاین زمان و آمادگی زیادی را می‌طلبد

آموزش آنلاین به‌اندازه آموزش در کلاس‌های سنتی آمادگی لازم دارد. آماده باشید تا آنچه را که در کلاس درس آموخته‌اید بردارید و آن را برای یک محیط مجازی بازسازی کنید. این به این معنی است که دوباره به نحوه ارائه مطالب، کار درسی و تکالیف روزانه فکر کنید. علاوه بر ایجاد برنامه درسی، باید آن را به‌گونه‌ای ترسیم کنید که بتوان آن را به‌صورت آنلاین ارائه کرد. باید دسترسی به آن آسان و خواندن آن ساده باشد. به یاد داشته باشید، دانش‌آموزان برای انعطاف‌پذیری و سرعت در دوره‌های آنلاین شرکت می‌کنند.

۲) باکلاس آنلاین آشنا شوید

قبل از اینکه بتوانید حتی توسعه مطالب را شروع کنید، باید زمانی را برای یادگیری برنامه‌نویسی کلاس درس مبتنی بر وب اختصاص دهید. شما نمی‌توانید به‌سادگی وارد کلاس شوید، به دانش‌آموزان خود لبخند بزنید و گفتگو را شروع کنید. به راه‌هایی برای استقبال از دانش‌آموزان فکر کنید. به‌عنوان‌مثال، آیا برنامه کلاس آنلاین به شما امکان می‌دهد پس از ورود پیام خوشامدگویی ارائه دهید؟ مطالب و تکالیف دوره ، بارگذاری و نمره دهی را تمرین کنید. قبل از شروع تدریس مطمئن شوید که می‌دانید چه کاری باید انجام دهید.

3)از برنامه درسی کلاس درس استفاده مجدد نکنید

چیزهایی که در یک کلاس درس معمولی کار می‌کردند ممکن است در کلاس آنلاین کار نکنند. به‌عنوان‌مثال، زمان کلاس شما در یک محیط سنتی ممکن است بحثی در مورد تکلیف خواندن دیشب باشد. با این روش اکثر مطالب تحت پوشش قرار می‌گیرد؛ زیرا دانش‌آموزان در مورد مطالب به اشتراک می‌گذارند، سؤال می‌پرسند و موضوع را با هم بررسی می‌کنند. این روش؛ بااین‌حال، در یک کلاس مجازی کار نمی‌کند و بهتر است آن را دوباره ننویسید تا مناسب باشد. در عوض، با یک طرح جدید برای کاوش در مطالب، به‌اشتراک‌گذاری بینش و تعامل جذاب شروع کنید. به‌جای آن از صفحه پیام و مناطق چت گروهی به‌خوبی استفاده کنید.

4) ارتباط برقرار کنید

ازآنجایی‌که هیچ‌وقت حضوری در کلاس آنلاین وجود ندارد، ارتباط بسیار مهم است. در واقع، برخی از دانش‌آموزان ممکن است تصور کنند که کلاس درس بدون توجه به ساعت روز یا شب همیشه باز است. برای پاسخگویی به دانش‌آموزان و ارائه بازخورد به طور کامل و به‌موقع برنامه‌ریزی کنید. این نسبت به یک کلاس درس سنتی که در آن سؤال یک دانش‌آموز ممکن است به سؤالات دو یا حتی سه دانش‌آموز دیگر پاسخ داده باشد، زمان بسیار بیشتری می‌برد. بااین‌حال، این فرصت را به شما می‌دهد تا با دانش‌آموزانی که ممکن است به کمک‌های اضافی در دوره نیاز داشته باشند، تک‌به‌تک کار کنید.

5) تکالیف بیشتر طول می‌کشد

اگر تکالیف بیش از آنچه انتظار داشتید طول بکشد تعجب نکنید. در کلاس، ممکن است از دانش‌آموزان بخواهید که به مدت 30 دقیقه برای تکمیل یک تکلیف به‌تنهایی کار کنند، اما این انتظار را به‌صورت آنلاین نداشته باشید. دانش‌آموزان در زمان‌های مختلف روز یا هفته به کلاس درس می‌روند و خارج می‌شوند، بنابراین تاریخ‌های تعیین تکلیف را بر اساس آن برنامه‌ریزی کنید. فراموش نکنید که مطالب اصلی را نیز ارائه نمی‌کنید. دانش‌آموزان باید حتی قبل از شروع یک تکلیف، سخنرانی را به‌علاوه مطالب را بخوانند.

6) یک جامعه آنلاین قوی بسازید

این به شما بستگی دارد که در کلاس مجازی یک حس قوی از جامعه ایجاد کنید. سؤالات جذاب و شروع‌کننده بحث را ایجاد کنید. دانش‌آموزان را درگیر مکالمه کنید و دانش‌آموزان را تشویق کنید تا از طریق تابلوهای پیام با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. دانش‌آموزان باید احساس کنند که نظر آنها مهم است و از آنها استقبال می‌شود تا هر بار برگردند و شرکت کنند.

7) همیشه به سؤالات پاسخ دهید

مواقعی وجود خواهد داشت که دانش‌آموزی برای کمک به شما پیام می‌دهد. حتی اگر قبلاً پاسخ داده‌اید یا آن را در مطالب دوره به‌وضوح بیان کرده‌اید، برای پاسخ‌دادن به آن سؤال وقت بگذارید. به‌سادگی دانش‌آموز را به ناحیه‌ای از صفحه که پاسخ را ارائه می‌دهد راهنمایی و هدایت کنید.

8) تدریس زنده بادقت

اگر در حال تدریس هستید، مطمئن شوید که سیستم را از قبل می‌شناسید. زودتر آماده شوید و با اسلاید خوش آمد گویی به دانش‌آموزان خوش آمد بگویید. دانش‌آموزان نمی‌خواهند به صفحه خالی وارد شوند، بنابراین زودتر وارد شوید. فراموش نکنید که گزینه‌های چت را روشن نگه دارید تادانش آموزان بتوانند سؤال بپرسند و با دانش‌آموزان دیگر تعامل داشته باشند.

9) بازخورد بخواهید

پذیرای بازخورد باشید؛ زیرا این به شما کمک می‌کند به‌عنوان یک معلم آنلاین رشد کنید. منتظر درخواست بازخورد در پایان دوره نباشید. ابتدا و وسط هم بپرسید. این به شما کمک می‌کند تا به شیوه‌ای تأثیرگذارتر به دانش‌آموزان دسترسی پیدا کنید، به‌خصوص اگر چیزی وجود دارد که باید تغییر دهید تا مطالب آنلاین دوستانه‌تر شود.

اگر مدرس هستید این مقالات را از دست ندهید:

تدریس و نکات مهم آن

آموزش شرکت در کلاس آنلاین در پلتفرم یکیتا و نکات مهم

چطور مدرس کنکور شوم؟

برچسب‌ها: بدون برچسب

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *