یک مدیر حرفه ­ای چگونه می­تواند بهترین LMS (سیستم مدیریت آموزش آنلاین) را انتخاب کند؟

همان طور که می­دانید سیستم LMS سیستمی است که کلیه نیازهای آموزشی یک سازمان را به صورت الکترونیکی و اینترنتی برآورده می­کند. از این رو انتخاب درست سیستم آموزشی برای موسسات مختل حاِز اهمیت است. به طور کلی با سیستم LMS می­توان کلیه فعالیت­های آموزشی سازمان را به صورت اینترنتی انجام داد. در ادماه این مطلب قصد داریم شما را با ویژگی­های سیستم مدیریت آموزش آنلاین آشنا کنیم.

قابلیت‌های سیستم مدیریت آموزش آنلاین؛

۱امکان استفاده به چند زبان مختلف را داشته باشد
اگر در سطح بین‌المللی کار می‌کنید، به احتمال زیاد نیروی کار شما چند زبانه هستند. پس شما باید مطمئن شوید که آن‌ها می‌توانند از محتوای آموزشی آنلاین ارائه شده استفاده کنند. برای رسیدن به این مورد، شما باید یک سیستم LMS داشته باشید که از زبان‌های مختلف پشتیبانی کند و زبان‌های مربوط به نیروی کارتان را در تنظیمات مشخص کنید. این اقدام، اطمینان لازم را حاصل می کند که آن‌ها با سیستم مدیریت آموزش آنلاین (LMS) راحت هستند و به طور فعال در آموزش آنلاین و همینطور جلسات، بطور مفید شرکت می‌کنند.

۲انتخاب دستی زبان

یک ویژگی مهم دیگر که باید در نظر بگیریم، انتخاب دستی زبان است. هر یک از اعضای تیم شما باید بتواند تجربه آموزش آنلاین را بر اساس نیازهای خاص خود شخصی‌سازی کند. به عنوان مثال، کارمند مستقر در ایالات متحده از سایت شما در اسپانیا بازدید می‌کند. آن­ها ممکن است به زبان اسپانیایی تسلط نداشته باشند‌، بنابراین برای درک منابع آموزش آنلاین نیاز به تغییر زبان دارند.
۳سیستم مدیریت آموزش آنلاین دسترسی آسان به کل داده‌ها و محتوا‌ها را دارا باشد
فناوری ابری در ذخیره‌ سازی و دسترسی به داده­ها امکان ویژه‌ای را ایجاد کرده است. فرقی نمی­کند که یک شرکت بین‌المللی باشید و یا یک شرکت کوچک داخلی. یک سیستم مدیریت آموزش آنلاین مبتنی بر فناوری ابری (cloud technology) می‌تواند به شما در به حداکثر رساندن تأثیر آموزش آنلاین خود کمک کند. این امکان را برای دسترسی به مطالب آموزشی آنلاین در هر زمان، از هرجایی که کارمندان شما احساس راحتی می‌کنند، فراهم می‌کند. تا زمانی که آن‌ها به اینترنت وصل باشند، می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود را به زبان مادری خود دریافت کنند.
     برای انتخاب بهترین سیستم مدیریت آموزش آنلاین (LMS) برای نیروی کار از راه دور، بسیار مهم است. که قبل از آن آزمایش کنید تا اطمینان حاصل شود که با حداقل تعداد کلیک، از یک نقطه به نقطه دیگر دسترسی دارید. هر چقدر کلیک بیشتر باشد، برای کارمندان که نیاز به دسترسی سریع به محتوای آموزش آنلاین دارند، پیچیده‌تر خواهد بود.
۴یک LMS با ترجمه‌های کامل و جامع باشد
اگر سازمان شما بین‌المللی است، مهم است که LMS ای را که انتخاب میکنید از چند زبان پشتیبانی کند. در برخی موارد، شما حتی زبان پیش فرضی را برای کاربران و پورتال های مختلف تعیین می‌کنید. شما باید اطمینان حاصل کنید که محتوای آموزش آنلاین و همه موارد مورد استفاده آن‌ها، ترجمه شده است.
این امر نه تنها درک کارمندان را بهبود می بخشد بلکه روند بازخورد را نیز تسهیل می کند. همچنین مهم است که محتوای آموزش آنلاین و تصاویر به واسطه برگزارکننده قابل تغییر باشد و سیستم مدیریت آموزش آنلاین فقط بر تغییر ترجمه ی قسمت­ها اِشراف داشته باشد.
۵- سیستم مدیریت آموزش آنلاین دارای قابلیت برندینگ باشد
شما چه در زمینه داخلی و چه بین‌الملل، باید بتوانید برند خود را به خوبی معرفی کنید و نشر دهید.سیسنم آموزش آنلاین می­تواند به شما باید این امکان را بدهد تا لوگوی اختصاصی خود، مدارک مهم شرکت را در فضا  مورد نظر قرار دهید. در حالت ایده آل، با خرید اختصاصی و ویژۀ پلتفرم، این اجازه را از سیستم می­گیرید تا طرح و رنگ و آرم و نوع قلم شرکت و … را نیز استفاده کنید.

۶سیستم مدیریت آموزش آنلاین باید قابلیت‌های گزارش‌دهی داشته باشد

سیستم مدیریت آموزش آنلاین «LMS» شما باید بتواند عملکرد کارمندان(که کاربرانِ سایت محسوب هستند) را ثبت کند. این گزینه، به گزارشگری قوی نیاز دارد که به شما کمک می­کند جنبه­های مختلف برنامه آموزش آنلاین، از گواهینامه­های فردی گرفته تا میزان مشارکت را رصد کنید. در طول یک دوره­ی آزمایشی، قابلیت­های گزارش را آزمایش کنید تا ببینید چه مواردی در دسترس است.

جمع بندی

سیستم مدیریت آموزش آنلاین باید ویژگی­هایی داشته باشد تا یک فرد بتواند بدون هیچ شکی پلتفرم آموزشی را انتخاب کند. اپلیکیشن آموزشی یکیتا با امکاناتی که در اختیار مدیر قرار می­دهد، می­تواند بهترین گزینه برای شما باشد. شما می‌توانید با اپلیکیشن یکیتا به راحتی مطالب آموزشی خود را مدیریت کنید و آن را در سایت به فروش برسانید. برای مطالعه راهنمای خرید پلتفرم یکیتا میتوانید به قسمت راهنمای خرید پلتفرم یکیتا مراجعه کنید و اطلاعات کافی کسب کنید.

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *