چگونه شاگرد خصوصی جذب کنیم؟

از مزایا و ویژگی های تدریس خصوصی قبلا هم صحبت کردهایم. چه برای کسانی که در تدریس حرفه ای شده اند و کسب و کار اصلیشان تدریس خصوصی است؛ چه کسانی که در اول راه هستند و می خواهند در کنار کار اصلی و یا تحصیل، تدریس خصوصی را هم امتحان کنند؛ هیچ چیز مهم تر از جذب مشتری و شاگرد نیست. اما چگونه باید شاگرد خصوصی جذب کرد؟ شما به عنوان یک مدرس، چقدر با راه های جذب شاگرد خصوصی آشنایید؟ با یکیتا همراه باشید تا رمز و راز این فن را بیاموزید.

سراغ آموزشگاه ها بروید

اگر هنوز اول راه هستید و نمی توانید خودتان شاگرد خصوصی پیدا کنید؛ شاید برای شما بهتر باشد سراغ آموزشگاه های تدریس خصوصی بروید. البته که این روش مزایا و معایبی هم دارد.

معایب

شما در اصل درآمد کمتری خواهید داشت! چرا که باید طبق قراردادی که با آموزشگاه می بندید؛ درصدی از سود خالصتان را به آنها بدهید. مخصوصا وقتی تعداد کلاس هایتان بیشتر شود؛ عملا دارید چندین جلسه تدریستان را رایگان برگزار می کنید.

مزایا

اگر خودتان نمیتوانید دنبال شاگرد خصوصی باشید؛ یا اگر در اوایل کار درآمد برایتان مهم نیست و بیشتر به دنبال شناخته شدن هستید؛ این گزینه برایتان می تواند مناسب باشد. البته کار با آموزشگاه ها فقط در اوایل راه به صرفه است. کم کم با شناخته شدن و برقراری ارتباط با دانش آموزانتان در آموزشگاه، میتوانید به صورت خصوصی به آنها آموزش بدهید.

اگر سرمایه یا مکان مناسبی برای تاسیس آموزشگاه دارید مطلب چطور آموزشگاه تاسیس کنم ؟ به شما کمک می کند بهترین راه تاسیس آموزشگاه را انتخاب کنید.

شاگرد خصوصی
ارتباط شبکه ای داشته باشید

یکی از راهکارهای مناسب برای جذب شاگرد خصوصی این است که با سایر همکارانتان در این زمینه، همکاری داشته باشید. چند راهکار هم برای این قضیه وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید:با دوستانتان یک گروه آموزشی تشکیل دهید: می توانید با چند نفر از دوستان و یا نزدیکانتان که از نظر علمی و آموزشی در جایگاه مناسبی قرار دارند و یا تجربه آموزش خصوصی دارند یک گروه یا کانال تلگرامی تشکیل دهید و به جذب شاگرد بپردازید. فقط حواستان باشد با کسانی کار کنید که روش کاری و اخلاقیشان تا حد امکان به شما نزدیک باشد.با معلمان حرفه ای تر ارتباط بگیرید: با معلمان خصوصی در زمینه درسی جز زمینه کاری خودتان ارتباط برقرار کنید. کارت ویزیت و تراکتتان را در اختیارشان قرار دهید و از آنها بخواهید به شاگردانشان شما را هم معرفی کنند. می توانید برای افراد معرفی شده هم امتیاز یا تخفیف ویژه ای قائل شوید.

تبلیغ کنید

شاید بهترین روش تبلیغ را بتوان تعریف دهان به دهان دانست؛ اما تا وقتی که شاگردانتان زیاد نباشند نمیتوانید خیلی روی این گزینه حساب کنید. برای جذب بیشتر شاگرد، بهتر است بودجه تبلیغاتتان را افزایش دهید.

تراکت پخش کنید

پخش کردن تراکت اگرچه شاید روش قدیمی به نظر برسد؛ اما هنوز کارآیی دارد. البته برای نوشتن تراکت تبلیغلتی تدریس خصوصی، حتما اول مطلب متن تبلیغاتی برای تدریس را بخوانید. چرا که نوشتن یک متن تبلیغاتی درست می تواند بسیار کمک کننده باشد.

محل پخش تراکت

انتخاب محل پخش تراکت بسیار مهم است. شاید فکر کنید می توانید این مسئولیت را به هر کسی بسپارید اما این گونه نیست. فردی که تراکت شما را پخش میکند؛ باید مورد اعتماد باشد و آنها را حتما به دست افراد برساند. بهترین محل برای پخش تبلیغات، در نزدیکی مدارس و دانشگاه هاست. می توانید این کار را به اقوام و دوستانی بسپارید که مشغول تحصیل هستند

از یکیتا استفاده کنید

سامانه یکیتا ، به شما این امکان را می دهد که کلاس و کارگاه برگزار کنید و از قابلیت های دیگر این سایت و اپلیکیشنش هم استفاده کنید. یکیتا بهترین گزینه برای جذب شاگرد و برگزاری کلاس است.

روزنامه

یکی دیگر از راهکار های تبلیغی، چاپ آگهی در روزنامه است. البته به نظر نمی رسد این روش چندان مثمر ثمر واقع شود؛ اما می;توانید از آن هم استفاده کنید.

از خود شاگردانتان استفاده کنید

هیچ تبلیغی به اندازه آموزش خوب، نمی تواند برای جذب شاگرد به شما کمک کند. مهم ترین اصل، داشتن وجدان کاری و انرژی گذاشتن برای تدریس است که در این مطلب به راهکار های آن اشاره شده است. اما از روش های زیر هم می توانید برای تسریع جذب شاگرد کمک بگیرید.

قرار بعدی را فیکس کنید

مثل یک معلم حرفه ای، بعد از پایان هر جلسه کلاس، با شاگردتان درباره جلسه بعدی کلاس صحبت کنید و تاریخی را برای آن مشخص کنید. با این کار شاگردانتان هم احساس بهتری خواهند داشت.

هدیه بدهید

از شاگردانتان بخواهید شما را به دوستان دیگر و سایر افراد معرفی کنند. اگر شاگردی این لطف را در حق شما کرد؛ برایش هدیه ای در نظر بگیرید و زبانی هم از او تشکر کنید تا به این کار تشویق شود.

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *