آموزش همراه با بازی و مزیت های آن

آموزش همراه با بازی یکی از موضوعاتی است که زمان بسیاری از مطرح شدن آن در اروپا میگذرد. مزیت های آموزش همراه با بازی هر معلمی را بر آن میدارد که این روش را حداقل یک بار در کلاسش امتحان کند. پیشنهاد یکیتا به شما این است که اگر فعالیت های آموزشی شما به گروه سنی کودکان و نوجوانان مربوط می شود حتما این روش را در کلاس خود اجرا کنید و مزیت های آن را با چشمان خودتان ببینید.

چیزی که برای آموزش از طریق بازی نیاز دارید چیزی جز کمی خلاقیت نیست.مزیت هایی برای تدریس با بازی وجود دارد که در آموزش معمولی وجود ندارد. ما در این مقاله کوشیده ایم تا چند مورد از این مزیت ها را برای شما جمع آوری کنیم.

افزایش یادگیری به علت شادی درهنگام بازی شادی یکی از مهم ترین عوامل برای افزایش میزان یادگیری است. شما هرچقدر شادتر باشید میزان آدرنالین شما بالاتر است و این مساله باعث تثبیت یک مساله در ذهن شما خواهد شد. آزمایشات نشان می دهند خاطراتی که شما در آن بیشتر شاد بوده اید در ذهن شما ماندگارتر هستند. شاگردان خوش اخلاقی و نظم را تمرین می کنند. کودکان با بازی در کنار تدریس جوانمردی و گذشت را خواهند آموخت.آن ها باید در هنگام بازی قواعد بازی را رعایت کنند و همین امر موجب می شود تا کودکانی منظم تر و قانون پذیر تر داشته باشیم. البته نقش یک معلم دقیق و زیرک در این میان بسیار مهم است.

راه انداختن یک بازی علاوه بر آموزش شاگردان شما را به چالش خواهد کشید و به دنبال آن شما موقعیت های بهتری برای شناخت هر کدام خواهید داشت. هر کدام از این شناخت ها شما را کمک خواهد کرد تا در کنترل شاگردتان موفق تر باشید.

این مطلب را هم بخوانید: چگونه تدریس خوبی داشته باشیم؟

آموزش با بازی

نکات مهم در آموزش همراه با بازی

قوانین خود را دقیق بنویسید.
زمانی را برای تدریس قوانین به افراد تنظیم کنید.
ابتدا خودتان در بازی شریک شوید و کمی بعد بازی را به خود بچه ها بسپارید.
بعد از بازی نظرات دانش آموزان را بپرسید و آن را برای بازی بعدی در نظر داشته باشید.

باید تلاش کنید تا علاوه بر حفظ جو خوب بازی قوانین خود را به درستی در آن به اجرا دربیاورید. لازم نیست نگران باشید. با چند بار امتحان کردن کم کم زیر و بم این کار برایتان مشخص خواهد شد. شناخت بهتری از شاگردانتان پیدا می کنید.وقتی شاگردانتان در پشت میزهای کوچک ثابت نشسته باشند شما به سختی می توانید نقاط قوت یا ضعف آن ها را بیابید.

ما در این مقاله تلاش کردیم تا تجربیات یک معلم را برای شما بیان کنیم. فراموش نکنید شما می توانید بهترین معلم جهان باشید به شرطی که خلاقیت در تدریس را همیشه در نظر داشته باشید. شما همان معلمی هستید که شاگردتان تا آخر عمر فراموشتان نخواهد کرد.

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *