جذب افراد با دوره آموزشی های خود

صفحه دوره آموزشی شما در اپلیکیشین یکیتا این فرصت را به شما می‌دهد تا دوره خود را به درستی معرفی کنید و افراد را به شرکت در آن ترغیب کنید.

عنوان مناسب

کم نیستند دوره‌هایی که محتوای خوبی دارند اما عنوان آن‌ها به درستی نوشته نشده است. عنوان مناسب چیزی است که در اولین نظر به چشم مخاطب می‌آید. شما با نوشتن یک عنوان مناسب میخ اول را محکم می‌کوبید و مخاطب را به باز کردن صفحه دوره ترغیب ‌میکنید.

نکاتی که باید در عنوان نوشته شود:

  • اگر اسم دوره به انگلیسی است اسم انگلیسی و فارسی آن ذکر شود. برای مثال “دوره آموزشی اتوکد Autocad 2017
  • ساده‌ترین اسم ممکن برای آن را بنویسید تا همه آن را بفهمند. مثلا به جای “دوره آموزشی مافین” بنویسید “دوره آموزشی پخت مافین (کیک آمریکایی)”.  این اسم قابلیت درک بهتری برای عام مردم دارد.
  • اسم برگزارکننده در عنوان نباشد. یکیتا گزینه برگزارکننده را به طور مجزا برای هر دوره نشان می‌دهد. پس نیازی نیست آن را در عنوان دوره بیاورید.
  • ذکر نام مخاطبان شما می‌تواند کمک موثری باشد. مثلا “آموزش طراحی سایت برای بازار کار” این کار مخاطب شما را در وحله اول جذب می‌کند.
  • اگر دوره شما فشرده است آن را بیان کنید.
  • اگر دوره شما ویژگی خاصی دارد آن را در عنوان بیاورید. مثلا “دوره آموزشی طراحی لباس مطابق با ژورنال‌های فرانسوی

دوره آموزشی

پاراگراف اول

بعد از عنوان به ترتیب جمله اول و پارگراف اول  بیشترین درصد جذب مخاطب را دارد. همیشه این را به یاد داشته باشید که هر بازدید کننده‌ای در ابتدا توجه بسیار بالایی به متن نشان می‌دهد. اگر پاسخ آن را در دو یا سه خط اول ببیند آن را ادامه می‌دهد و در غیر اینصورت آن را می‌بندد.

پس شما زمان زیادی برای مقدمه چینی ندارید. یا حداقل باید  چشمه‌هایی از اصل کار را در مقدمه بیان کنید تا مخاطب برای خواندن ادامه مطلب جذب شود.

برای مخاطب بنویسید.

باز هم تاکید می‌کنم. مخاطب قرار دادن گروه هدف دوره کمک شایانی برای شما در این زمینه است. مثلا دوره زبان شما برای مهاجرت تنظیم شده است؟ خب برای بیان آن عجله کنید. همین ابتدا باید روی آن تاکید کنید. دوره شما چطور به مهاجرت زبان‌آموزان کمک می‌کند؟ شما چه مهارت‌هایی برای تدریس این دوره دارید؟ سعی کنید به جای مخاطب سوال مطرح کنید و به آن پاسخ بدهید.

این که شما خودتان را به جای مخاطب بگذارید کلید طلایی جذب مخاطب است. شما با شناختی که از مخاطبان دوره خود دارید می‌توانید بهترین متن را برای جذب آنان بنویسید.

دوستانه بنویسید.

تا حد ممکن از سخنان هجو و سنگین استفاده نکنید. تصور کنید یکی از دوستان شما قصد دارد در دوره شما شرکت کند. زبان دوستانه شما موجب جذب مخاطب خواهد شد.

این مقاله می‌تواند به نوشتن برنامه زمانی برای کارگاه با دوره آموزشی کمک کند: برنامه زمانی برای کارگاه؛ چرا و چگونه؟

پیش نیاز

اصلی‌ترین فاکتور پیش نیاز، دوره‌های پیشین شرکت کننده‌ها محسوب می‌شود. اما می‌توان علاقه و پشتکار را نیز یکی از پیش نیازهای شرکت در دوره‌های آموزشی در نظر گرفت.

اگر فکر می‌کنید مخاطب نیاز دارد تا اطلاعات عمومی و اصطلاحات خاصی را قبل از شروع دوره بداند می‌توانید سرفصل‌های آن را در پیش‌نیاز بیاورید تا شرکت‌کننده درباره آن‌ها در اینترنت جستجو کند.

وسایل مورد نیاز

اگر دورۀ آموزشی شما مرتبط با کامپیوتر است نرم‌افزارهای لازم را با بیان ورژن دقیق معرفی کنید تا مخاطب قبل از کلاس اقدام به نصب آن کند.

اگر دورۀ آموزشی شما آموزش زبان است دیکشنری مورد نظر خود را معرفی کنید تا قبل از کلاس نصب شود.

اگر دوره آموزشی شما بر اساس هر منبع یا کتابی است که دانشجو باید آن را تهیه کند آن را در قسمت پیش نیاز ذکر کنید.

و در نهایت اگر دوره آموزشی شما فنی-فیزیکی است تمام ابزارهایی که تا انتهای دوره مورد نیاز هنرجو است را در این قسمت ذکر کنید.

اهداف دوره

با جزییات بنویسید که پس از آموزش هر سر فصل هنرجو قادر به انجام چه کاری خواهد بود.

 ردیف شغلی قابل اکتساب پس از اتمام دوره نیز بسیار به جذب مخاطب کمک می‌کند.

جذاب بنویسیم

مفاد درسی

مفاد درسی را جدی بگیرید. قبل از نوشتن دوره مفاد درسی دوره‌های مشابه خودتان را با دقت در اینترنت ببینید. دوره شما باید برای جذب مخاطب به اندازه سایر دوره‌ها (یا بیشتر) سرفصل‌های کاربردی و به روز داشته باشد.

بد نیست نگاهی هم به آگهی‌های بازار کار بیاندازید. سرفصل‌های دوره را منطبق با اصطلاحات رایج در بازار کار بنویسید تا افراد ببینند آنچه شما قرار است تدریس کنید تا چه حد در اشتغال آنان موثر است. 

شرط انصاف را در نوشتن سرفصل رعایت کنید. اگر سعی کنید تا سرفصل‌های زیادی را به زور در ساعت‌های دوره بگنجانید از کیفیت آموزش کاسته خواهد. پس قبل از نوشتن مفاد درسی از تدریس تمام و کمال آن در ساعت دوره مطمئن شوید. 

 

 

 

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *